Over 10 years we help companies reach their financial and branding goals. Engitech is a values-driven technology agency dedicated.

Gallery

Contacts

411 University St, Seattle, USA

+1 -800-456-478-23

Yatırım Teşvik

5. Bölge Teşvikleri: TÜBİTAK ve KOSGEB Projeleriniz İçin Yatırımlarda Avantajlı Fırsatlar

Bölge Teşvikleri: TÜBİTAK ve KOSGEB Projeleriniz İçin Yatırımlarda Avantajlı Fırsatlar

Başarıyla tamamlanmış TÜBİTAK veya KOSGEB projeleriniz varsa, bu projelerinizin çıktısı ürünlerin üretimi için yapılan yatırımlarda 5. Bölge teşviklerinden yararlanabileceğinizi biliyor musunuz?

TÜBİTAK ve KOSGEB tarafından desteklenen bir Ar-Ge projesinin başarılı olması sonucunda ortaya çıkacak ürünlerin veya parçaların üretimi için yapılan yatırımlar, bulunduğu bölgeden bağımsız 5. bölgede uygulanan bölgesel desteklerden faydalanır. Bu yatırımların 6. bölgede yer almaları halinde, 6. bölge destekleri uygulanır.

Bölge teşviklerinden yararlanması uygun bulunan yatırım projelerinde firmalar, yatırımlarının %50’sinden fazlasını teşvik kapsamında geri alabilirler.

T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın “Yatırım Teşvik Programı” içerisinde yer alan 5. Bölge teşvikleri kapsamında katma değer vergisi istisnası, gümrük vergisi muafiyeti, vergi indirimi, sigorta pirimi işveren hissesi desteği, faiz desteği gibi avantajlar yer almaktadır.

Yatırım teşvikleri kapsamında, bulunduğunuz bölgeye bağlı olarak farklı ve düşük teşvik oranları uygulanabilir ancak uygun koşullar sağlandığında bulunduğunuz bölgeden bağımsız olarak teşvik oranlarınızı arttırabilirsiniz. TÜBİTAK veya KOSGEB programları için sonuca odaklanarak, ileriye dönük fayda sağlayacak şekilde proje seçimi, başvuru dosyasının hazırlanması, yürütülmesi ve başarılı bir şekilde sonuçlandırılması büyük önem arz etmektedir. Başarı ile tamamlanan projeleriniz sonrası doğru projelendirilmiş ve alınmış yatırım teşvik belgesi ile bir projeden sağlayacağınız faydayı arttırabilirsiniz.

%100 kabul oranı ve 80’den fazla Yatırım Teşvik Belgesi danışmanlığı deneyimine sahip uzman ekibimiz, projelerinizde değer yaratmak ve yatırım teşvik destek oranlarınızı maksimum seviyeye taşımak için burada.

Bu fırsatı kaçırmayın. Daha fazla bilgi almak ve detayları öğrenmek için bizimle iletişime geçin

Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni Sitemize Özel

Formu Dolduranlara
15% İndirim Kazanıyor

    Yatırım Teşvik Formu

    Web sitemize özel Yatırım teşvik formumuzu doldurun danışmanlık hizmetimizden %15 indirim fırsatımızdan faydalanın