Over 10 years we help companies reach their financial and branding goals. Engitech is a values-driven technology agency dedicated.

Gallery

Contacts

411 University St, Seattle, USA

+1 -800-456-478-23

Yatırım Teşvik

Alt Bölge Desteklerinden Yararlanmanın İpuçları: Yatırımınıza Maximum Destek Oranı

“Alt Bölge Desteklerinden Yararlanmanın İpuçları: Yatırımınıza Maximum Destek Oranı!”**

 

Yatırımı yapacağınız konuma göre bağlı bulunduğunuz ilden farklı olarak daha avantajlı destek oranlarına sahip olabileceğinizi biliyor musunuz?

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının Yatırım Teşvik mevzuatında teşvik sisteminde illerin gelişmişlik seviyelerine gruplanmış ve bölgesel olarak destek kapsamına alınmıştır. Bununla birlikte yatırımın Organize Sanayi Bölgelerinde veya Endüstri bölgelerinde ve illerin daha az gelişmiş ilçeleri için yapılıyor olması durumunda teşvik uygulamaları kapsamında destek oranlarında ayrıcalıklar tanımlanmıştır.

Bölgesel teşvik uygulamaları kapsamında, 1 inci, 2 nci, 3 üncü ve 4 üncü bölge illerinin

  • Organize Sanayi Bölgesi ya da Endüstri Bölgesi olarak adlandırılan kümelenme bölgelerinde yapılan yatırımlar bir alt bölge desteğinden,
  • İlgili mevzuat ekinde liste halinde yer alan daha az gelişmiş ilçelerinde gerçekleştirilecek yatırımlar, bulunduğu ilin bir alt bölgesine sağlanan bölgesel desteklerden,
  • Bu yatırımın hem ilgili mevzuat ekinde liste halinde yer alan daha az gelişmiş ilçelerinde hem de organize sanayi bölgelerinde veya endüstri bölgelerinde gerçekleştirilecek olması halinde bulunduğu ilin iki alt bölgesine sağlanan bölgesel desteklerden yararlanır.

Alt bölge teşvikleri, işletmelere çeşitli avantajlar sunar. Vergi indirimleri, sigorta primi işveren payı desteği, faiz desteği gibi teşviklerle yatırım maliyetlerinizde önemli ölçüde azalma sağlayabilirsiniz. Bu teşvikler, işletmenizin rekabet gücünü artırırken, yatırımınızın geri dönüş süresini de kısaltabilir.

Doğru bilgi ve doğru adımlarla, işletmenizin rekabet gücünü artırabilir ve yatırımınızı daha karlı hale getirebilirsiniz. Alt bölge desteklerinden yararlanmanın püf noktalarını keşfedin ve yatırımınızda üst seviye teşvik oranlarından faydalanın!

Uzman ekibimiz, %100 kabul oranı ile 80’den fazla Yatırım Teşvik Belgesi danışmanlığı deneyimine sahiptir. Yatırım teşvik destek oranlarınızı en üst seviyeye çıkarmak için bize ulaşın.

Daha fazla bilgi ve detaylar için bize ulaşın.

 

 

Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni Sitemize Özel

Formu Dolduranlara
15% İndirim Kazanıyor

    Yatırım Teşvik Formu

    Web sitemize özel Yatırım teşvik formumuzu doldurun danışmanlık hizmetimizden %15 indirim fırsatımızdan faydalanın